| lol_9125 a întrebat:

Cum va pregatiti pentru un examen sau pentru o teza? Aduceti argumente si fiti sinceri!

3 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Maine am simulare la romana.Am citit toate comentariile, am facut cateva exercitii si acum ma relaxez la calculator.Sincer si simplu!tonguebig grin

| izvordemunte a răspuns:

Daca materia imi place, inca din timpul semestrului invat, asa ca in sesiune nu ma stresez prea tare la subiectul respectiv. In caz contrar, inainte de examen (cu cel mult o saptamana) fac rezumat la teorie, formule, rezolv exercitiile de la seminar, ma uit peste lucrarile de laborator ca totul sa fie proaspat in minte. Din fericire, chiar daca fac asta, retin si pe mai departe, nu cum zic unii, ca dupa ce a trecut examenul nici nu mai stiu din ce au dat. La teze stiam si fara sa invat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Guta, ai vorbit cumva in alta limba?
Eu nu ma pregatesc de teza, acumulez cunostintele pe parcurs. Inainte de teza verific daca sunt toate puse la punct.