| A_2738 a întrebat:

Cum vedeti voi lumea perfecta?

Răspuns Câştigător
| oneDisturbed a răspuns:

Grea intrebare, oricum cred ca cel mai important ar fi ca oamenii sa aiba respect si bun simt unii pentru altii si sa nu mai fii judecat dupa cum te imbraci(arati) sau dupa vicii.

7 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

-fara boc
-fara base
-fara gunoi
-cu pace
-fara abuzuri, furturi, violuri s. a. m. d
-fara atatea scumpiri
-cu salariile bune
-cu familii pentru orfani
-fara oameni someri
-fara oameni pe strazi
-cu multa dragoste
-cu multi prieteni
-cu multa bogatie

| alessia a răspuns:

Nu exista asa ceva.toti avem cate un defect cat de mic ar fi:* pa-pa

| Kylexy a răspuns:

Cred ca te-ai referit la tot globul sau doar la Romania?
pai lumea perfecta ar fi sa nu mai existe cearta intre oameni toata lumea sa se respecte intre ei...si cam atat.

| ghineanamaria a răspuns:

Pentru mine lumea perfecta este langa persoanele iubite.

| Andruta a răspuns:

Daca sti cum sa privesti lucrurile si asa cum este tara noastra este o lume perfecta. dar daca stam sa ne gandim cati hoti si cate rele sunt in tara noastra nici nu mai putem trai.mai lasa problemele si priveste in fata cu optimism. cel putin eu asa fac.

| FeelTheLove a răspuns:

Lumea perfecta ar fi in viziunea mea un loc unde oamenii se iubesc, si pentru fiecare exista cineva. Iubirea e mai presus de bani, etc. Poti sa fii si bolnav si sa ai parte de iubire. Dar asta e parerea mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vad lumea perfecta :sa nu mai fie criza si sa nu mai fie basescu presedinte si sa nu mai existe boc :[[