| BoOoMbOnik a întrebat:

Cum verific cate calatorii mai am pe cardul ratb? si as dori si un site unde pot sa vad cati bani iti ia la o taxare de ratb si cati iti ia la o taxare de metrou.

Răspuns Câştigător
| YoBuDy a răspuns:

Pe cardul RATB verifici cate calatorii mai ai la taxatoarele din tramvaie, troleibuze, masini. Pai o taxare o calatorie la RATB este 1.30 ron, pe cand la metrou o cartela cu 2 calatorii = 4 ron, de aici calculul este simplu.

Succes

| BoOoMbOnik explică (pentru YoBuDy):

Mersi. stiu ca o cartela cu 2 calatorii este 4 ron, dar se poate sa intri la metrou si cu cardul ratb si vroiam sa stiu cat iti ia cu cardul. tot 1.30 ron ca o calatorie cu ratb sau 2 ron ca la cartela?

| YoBuDy a răspuns (pentru BoOoMbOnik):

Daca stai sa imparti calatoria de la metrou adica 4 ron, vei vedea ca ajungi la 2 ron/calatorie.

Succes