| anonim_4396 a întrebat:

Cuma sa infiintez o trupa de muzica rock?

9 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

1, iti cumperi o chitara, dai tare din cap si ragi un pic si gatahappy asta-i trupa tongue

| andreea_8479 a răspuns:

Daca este visul tau...va trebui sa lupti mult pentru astawinking
nu este chiar usor, d unul singur nu cred ca vei reusit, alaturi de cei dragi sh de prieteni poate vei constru ceva frumos...cine stie tonguepoate ne inviti si la un spectacol mai peste cv tmpbig grincred k fiecare oras are un club al elevilor sau cv d genu. t poti interesa acolo. poate cine stie, daca ai pregatirea necesara instrumente solisti vei putea sustine chiar sh mici spectacole pentru inceput:p.

succes

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Mai intai aduna membriiwinking.

| dewoo a răspuns:

Poi niste prieteni cu care doresti sa canti, talent, si cauti un impresar. dar nu inainte de a va gasi un numewinking

| ciupy a răspuns:

Poi iti faci trupa faceti rost de instrumente daca cantati bine va prezentati la un studio si incepetzi bafta... mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci rost de un impresar si de trupa si totul e okwinkingsucces

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce talent ai?! vokl, instumental, creativ poate? totul pleaca de la tine sa stii exact ce vrei pentru. ca sa stii cum sa-l obtii, cauti 2-3 persoane cu asemenea talent/e si totul va merge de la sine insa comparati piesele voastre cu melodii ale altor artisti, de acelasi gen muzical pentru. ca desi uneori iti pare ca suna a hit te poti insela, fa versuri potrivite stilului piesei si nu urma un tipar anume in interpretarea lui, fii creativ, inspira-te din alte melodii insa nu le copia, mie imi place pop rock-ul foarte mult, am o chitara electrica si o orga, pentru. mine chitara si pianul sunt cele mai frumoase instrumente din lume, infiintasem o formatie in liceu insa nu eram hotarati sa urmam asa kle si nici acum nu sunt, poate la 30-40 de ani sa fiu mai interesant tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cand eram micuta imi doream sa devin o rockarita adevarata...ma visam pe scena cu cu cu microfonul in mana ca doar eu eram solista nu? ...ba chiar am o prietena care stie sa cante la chitara dar nu am timp sa ma ocup si de scoala si de muzicalaughing... sper ca macar tu sa reusesti...Bafta si sa nu renunti la visul tau... e un vis frumos!

| Roxanne a răspuns:

Dai un anunt la matrimoniale rolling on the floor