| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi infiintez o trupa de muzica rock, cum sa fac?

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Ai talent? La ce instrumente canti? Ai facut scoala de muzica? Daca da, mai multe, da, da anunt: trupa rock cauta basist/chitarist/etc etc. Si vin oamenii, ii asculti si ii alegi. Va cautati un locsor unde exersati. Cand deveniti bunicei, in vreo 2 ani asa, incepeti si cantati prin baruri si cluburi, in deschiderea altora, cat sa auda cineva de voi. Dupa asta, inca vreo 2 ani o sa cantati pe 200 euro tot in cluburi si baruri. Intre timp, puteti sa cautati o casa de discuri, un producator, sa trimiteti mostre de albume la toate casele de productie muzicala. Bafta!

cami
| cami a răspuns:

SA DAI TAREEEE din cap si sa stii sa canti la chitara!

| Beatrice_6624 a răspuns:

Ptr k doresty sa infintezi o trupa iti raspund eu, pentru ca am avut o trupa, trebuie mai intai sa ai incredere mare in cei pe care i cooptezi pentru trupa, apoi numele trupei trebuie inrefistrat, piesele facute sau cumparate nu de la oricine,
si apoi videoclipul cu cea mai tare piesa, casa de discuri care sigur nu ai sa gasesty decat una care tot tu cu bani tai
platesti scoaterea CD, si altele poze, etc
Daca mai ai nevoie te voi ajuta pentru ca am omis k videoclipul si el trebuie bine promovat atat in presa scrisaacat si in toate televiziunile k lumea sa va cunoasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai talent? La ce instrumente canti? Ai facut scoala de muzica? Daca da, mai multe, da, da anunt: trupa rock cauta basist/chitarist/etc etc. Si vin oamenii, ii asculti si ii alegi. Va cautati un locsor unde exersati. Cand deveniti bunicei, in vreo 2 ani asa, incepeti si cantati prin baruri si cluburi, in deschiderea altora, cat sa auda cineva de voi. Dupa asta, inca vreo 2 ani o sa cantati pe 200 euro tot in cluburi si baruri. Intre timp, puteti sa cautati o casa de discuri, un producator, sa trimiteti mostre de albume la toate casele de productie muzicala. Bafta!

| Dragunov a răspuns:

Intra pe www.listenrock.com/forum fa-ti un cont si te ajutam noi cu sfaturi si poate viitoare colaboratori

| ngtv a răspuns:

Eu sunt tobosar si caut restul oamenilor am si doua chitari cu to cu amplifuri