| PaulW a întrebat:

Cunosc o fata de la scoala 6 din Baia Mare si eu sunt la scoala 4 cum as putea sa-i spun ca imi place de ea dar prin mess.

Răspuns Câştigător
| βǿβǿ a răspuns:

Incepi cu "buna ce faci? cum esti" chestii de genu
Dupa aceea o intrebi daca are prieten
daca nu e superhappy
ii spui sa are parul frumos, ochi frumosi arata bine
si o intrebi daca te place
si ii spui ca o placi

fundita?:d

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Si de unde va cunoasteti? va cunoasteti? sau esti stalker si o stii doar din vedere? intra pe mess si cheam-o in oras la un suc. du-o in tom west ca sa faci impresie (e pe culturii, langa liceul eminescu). si asa se subintelege ca o placi, altfel n-ai avea de ce s-o scoti la suc. daca tot simti nevoia sa i-o zici o sa-ti fie mai usor daca vorbesti ceva ma mult cu ea ca sa te simti mai relaxat.
prin mess nu rezolvi nimic, chiar asa jalnic esti incat sa n-ai tupeu sa vorbesti cu ea? chiar daca ii zici pe mess, pe urma tot va trebui sa dai ochii cu ea, ce-o sa faci atunci?

Abh
| Abh a răspuns:

Grasule, ai rezolvat? vrei sa vorbesc eu cu ea?

| Parisblue a răspuns:

Deci fi atent aici: intri pe ea: "buna, ce faci:d?"[daca nu te cunoaste o sa te intrebe cine esti, ii raspunzi] dupa aceea ''auzi, te-am obsevat prin oras, mi-ai atras atentia, esti chiar specialasmug...totusi. daca o ft a reusit sa imi ia inima in 2 secblushing.''...
"vroiam sa te intreb daca ai prieten, sigur, te las sa iti faci o impresie despre mine,(ii povestesti cum arati blah blah blah)uite, iti dau si o poza daca vrei... poate ne intalnim in oras. sper ca nu te-am speriat ca am fost asa direct dar chiar nu mai puteam tine in mine sentimentele pe care ti le port de ceva vreme... ".
"te las sa te gandesti si daca vrei sa incerci ceva..."
"pa-pa.mai vbimwave"
SPEER CA ti-am FOST DE AJUTOR...rolling on the floor. poate chhiar da roade. incercarea moarte nu are:p

| PurpleAngel a răspuns:

Poi incepi cu,, Buna. Ce faci?" apoi intreab-o chestii marunte, despre culoarea preferata si filmu preferat si melodia preferata... apoi o intrebi despre prietenul ei (daca are sau nu), apoi spune-i ca e de treaba si ca te simti bine cand vorbesti cu ea (dar nu o lua prea direct sa nu se inteleaga ca esti disperat sau sa o sperii), dupa 2-3 zile in care vorbiti chestii marunte o inviti la un suc sau in parc. Cand o sa fi fata in fata cu ea ii spui ca o placi si ai vrea sa va cunoasteti mai bine... hai ca nu e greuwinking

fundita?big grin

| matasux1 a răspuns:

Eu ma gandea mai degraba sa o intrebi daca vrea sa iasa cu tine in oras si daca accepta e clar ca te place si ea, urmatoarea chestia tot pe mess imediat dupa ce ti-a raspuns ca vrea sa iasa cu tine in oras si ati stabilit data si ora poti sa ai zici ceva de genu '' daca ti-as zice ca te plac ar face vreo diferenta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fi un pic nu stiu cum sa zic delicat nu o lua direct.cum a zis si vanessa.sa ii zici ca iti place felul ei de a gandi ca iti plac fetele in genul ei. Si acum iti zic cum i-am zis eu unui baiat ca il placlaughing daca u te intereseaza nu citestithinking dar poate te ajutatongue te inspiratongue. Am scris la status :"prostut mai estitongue " si el curios cum este mi-a cerut inf.despre baiatlaughing am stat un pic m-am gandit si i-am zis: uitate in certificatu tau de nastere si aflii informatiilaughing a ramas cu gura cascata si mi-a cerut nr de teltongue.Multa bafta! sper sa reusestihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratelaughing). daca nu esti pudic fii un pic mai nebun ca fetelor le place asta ceao pisii cf, am gasit id tau la mine in lista si abureli din astea...sau ii zici ca ti la dat un prieten anonim ca ai observat-o si ti s-a parut dragutsa. daca ai vrea sa iesim la un suc sa ne cunoastem mai bine. ii dau o poza cu tine alea alea))si trebuie tot timpu sa fii vesel si sa o bine dispuihappy. respectwinking