| sie9may a întrebat:

Cutitul de la unghiera e ilegal? si daca nu care este lungimea maxima a lamei unui briceag, pentru al purta legal? dau funda :d

3 răspunsuri:
| Tops a răspuns:

Arma ilegala este de lungimea lamei 15cm+ si trebuie sa fie fixata(cu maner) adica un briceag cu lama de 15 cm nu este arma alba...si inca ceva arma alba se numeste orice piatra crengura folosita la comiterea unui delict

| Schwarzz a răspuns:

Nu e ilegal, e perfect legal.Maxim 15 cm, o spun din experienta.winkinglove struckkiss