| ionut_8527 a întrebat:

Cuvinte care incep cu,, mine,, joc fazan si imi trebuie urgent. Dau funda vot plsss

Răspuns Câştigător
| pisicutza3d a răspuns:

Minereu,miner | mineral | mineralier | mineralist | mineraliza | mineralizabil | mineralizant | mineralizare | mineralizat | mineralizator | mineralizație | mineralog | mineralogic | mineralogie | mineralogist | mineraloid | mineralurgie | mineră | minereu | mineri | mineriadă | minerire | minerit | mineriță | minesang | minesenger | minestrone | minetă | minetta | minette

5 răspunsuri:
| Vasilina a răspuns:

Miner,minerit,minerale,Minerva(nume)mineralogie cam atatea imi vin in minte:d funda plsss?:*happy

| Thoamnee a răspuns:

Miner

| LARYCT a răspuns:

Minerit,minerale

| john_3949 a răspuns:

Minereu, minerale, miner, mineriada

| AndyAndrei2000 a răspuns:

Mineri minerala mine...