| Jnebun a întrebat:

Cya, urgent, si dau funda!
Eu sunt in vacanta la parinti, in Italia, si am bilet la avion pe 14 Sept. Nu vin cu parintii, vin cu o. Cunostinta, inapoi in Romania. NU sunt de cetatenie Italiana, deci..imi trebuie procura sau nu?

7 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Depinde daca ai peste 18 ani nu.

| Jnebun explică (pentru iubesc):

Mhm, nu am. am vreo 13 aproape. dar am vazut ca pot emigra, in tara mea, fara procura..sau ceva de genu., ca imi trebuie procura doar atunci cand plec din tara mea, in tara straina, imi trebuie procura. mhm x.x

| iubesc a răspuns (pentru Jnebun):

Nu stiu, poate e ceva nou.

| Jnebun explică (pentru iubesc):

Ca mi-e asa sa mai dau 96€ pentru. Un ****. De foaie

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Jnebun):

Trebuie acordul parintilor prin notar daca esti minora

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Hmm thinking NU! laughing daca esti insotita de un adult nu ai nevoie decat de bilet laughing
Te pup love struck Bafta ♥

| Jnebun explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Nu ştiu, oare la 13 ani sunt minora -,-? Si plec in Tara de care fac parte, si nu plec singura! Cu 2 adulti, dar nu parintii -,-