| Lexiiii a întrebat:

Daca ai incredere in tine, ca poti sa trece peste orice obstacol, vei reusi?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vei reusi

| SuneteDeChitara a răspuns:

E bine să ai încredere în tine şi să crezi că poţi trece peste orice obstacol, dar dacă nu vei reuşi să depăşeşti un anumit obstacol, dezamăgirea va fi cam mare.

| cristiiiiiii a răspuns:

Bineinteles, increderea in tine insuti este cea mai importanta cu care poti trece peste orice. Daca nici in noi insine nu avem incredere atunci in cine putem avea? Lumea e rea...

| Fulbaster a răspuns:

Daca ai incredere in tine poti sa faci orice, si chiar daca nu reusesti de prima data, cu ajutorul increderii, o sa mai incerci pana vei reusi orice vrei sa faci!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Sigur.Autosugestia e cel mai eficace atunci cand lupti pentru ceva.Trebuie sa fi si cat mai informat cu privire la capacitatile obstacolului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mereu. Doar că, în cazul unei înfrângeri, sunt două variante: ori o să scazi cu stima de sine, ori încrederea e așa puternică încât treci mai ușor peste.

| Hevnoraak a răspuns:

Da,cât timp nu-ți pierzi încrederea și perseverența poți trece peste orice obstacol.

| Resurrection a răspuns:

Increderea in tine te ajuta sa treci mai usor peste obstacole dar nu chiar peste orice obstacol.

Bafta!

| Sasha203 a răspuns:

Trebuie sa ai incredere si sa iti doresti din tot sufletul! si orice e posibil