| Andreea19Alina a întrebat:

Daca ai urmat un an cursurile de la o facultate si apoi renunti, la a doua facultate la care te inscrii vei fi repartizat la taxa doar pentru un an sau pentru toti anii de facultate?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Daca la prima facultate ai fost "la buget", la a doua, in cazul in care media concursului de admitere iti va permite ocuparea unui loc la buget, ori faci dovada platii anul bugetat efectuat, ori vei face un 1 "la taxa"( chiar daca media de admitere ti-ar fi permis un loc bugetat!) iar restul anilor de studiu, ii vei putea face la buget( in cazul in care vei intruni conditia de medie, evident!).

p.s. Din informatiile pe care le am, majoritatea facultatilor iti cer ca, la inscrierea la concurs, sa faci dovada platii anului bugetat.