| JFQ a întrebat:

Daca am cumparat un ceas caruia i s-a aburit geamul si am garantie, imi pot primii banii inapoi? sau trebuie neaparat schimbat? nu se poate returna?

Răspuns Câştigător
| Methaallaid a răspuns:

Trebuie schimbat, nu îți vor da banii înapoi. Sau, dacă vrei poți lua altul mai bun, și plătești doar diferența.

2 răspunsuri:
| Dlkee a răspuns:

Te duci cu garantia de unde l-ai luat si iti vor da alt ceas, sau ti-l va "repara" pe al tau. Dar daca garantia a expirat, numai poti face nimic.

| Tamas122 a răspuns:

Daca ceasul are urme de purtare (zgarieturi) se va repara la el ce se poate repara dar mai greu de crezut ca se va schimba cu unul nou. Daca e aburit poti fi acuzat ca ai scufundat ceasul in apa in functie de clauzele garantiei, daca e garantat la apa sau nu.