| Alexandru_Flavian_2001 a întrebat:

Dacă am depășit termenul limită de a duce o carte împrumutată de la bibliotecă înapoi, ce mi se poate întâmpla?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Primesti o amenda. Dar sa stii ca termenul ala nu e asa strict cum pare. Gen ei zic 2 saptamani, dar poti s-o duci si dupa o luna fara sa patesti nimic. Prima data primesti un avertisment iar daca nu o duci nici dupa avertisment, iti vor trimite o amenda.

| xRaduC a răspuns:

Din ce imi amintesc eu, prin 2010, daca ai depasit nu cu mult termenul limita, trebuia sa platesti o anumita suma de bani (poti intreba inainte de a duce cartea), iar daca crezi ca pretul sumei ce trebuie sa fie achitate este extrem de mare (poate mai mare decat cel al cartii in sine), propun sa cauti/obtii/cumperi alta carte de acelasi tip si sa o returnezi pe aceasta in schimb.
Asa am procedat eu. Ajunsesem la un moment dat si pe o anumita lista neagra sau ceva de genul, dar s-ar rezolvat pana la urma si am accesul la biblioteca in prezent. happy

| JustAGirl333 a răspuns:

Eu am dus odată o carte după 4 ani