| Amely21 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă cineva jură pe viața lui? Se mai poate întoarce înapoi?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se mai poate. Rămâne injurat.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Lol, arunca niste cuvinte si aia e. Gen te invit la o cafea, iti exprimi evident dubiile, la care zic "Jur pe viata mea ca nu te ***!" Vii la cafea, te *** de iti merg fulgii. Mor instant sau ceva? Toti murim mai devreme sau mai tirziu.winking

| Mayhem666 a răspuns:

Sa se intoarca inapoi unde?

| Amely21 explică (pentru Mayhem666):

Adica sa îți răscumperi greșeala

| Mayhem666 a răspuns (pentru Amely21):

Si daca nu regreti greseala respectiva?

| mentholinks a răspuns:

In pizfa nu se poate intoarce nimeni dar isi poate baga cocostarcul.

| CostinAlamariu a răspuns:

Te spovedesti cu parere de rau si esti iertat

| Amely21 explică (pentru CostinAlamariu):

A jurat pe viața lui că nu o să facă ceva, dar eu cred că o să facă.

| CIaudiu a răspuns:

Te bagi sub fusta popii si esti iertat.

| Irinel15123532 a răspuns:

Da, se poate. Domnul Iisus spune in Biblie in ''Ioan 6:37 : Pe cel ce vine la Mine, nu-l voi izgoni afară''
Cat timp iti bate inima, intotdeauna Iisus te asteapta cu bratele deschise si este gata sa te ierte si sa restabileasca relatia Lui cu tine, El te iubeste.
Dar pentru ca tu nu-l cunosti pe Domnul Iisus, esti slab, nu stii ce sa crezi si cum. Citeste Noul testament din Biblie, asa vei fi puternic si nu vei fi purtat de vant in stanga sau in dreapta.