| Demeister a întrebat:

Dacă am sub 18 ani şi mă pasionează tâmplăria şi vreau să lucrez în atelierul tatălui meu,pot să mă înscriu la un curs unde mă învață să lucrez cu scule (flex,bormaşină, gater şi freză)?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista cursuri de reconversie profesionala care sunt gratuite pentru someri dar contra cost se poate inscrie oricine, presupun ca si un elev de liceu. Am extras acest pasaj : "Pentru cei care au un loc de muncă, dar îşi doresc să-şi schimbe domeniul ori profesia, aceştia au la dispoziţie cursurile oferite de companiile private, unde se poate învăţa aproape orice, fie că este vorba de gastronomie, frizerie, contabilitate primară sau programare IT. De exemplu, preţul pentru un curs de frizerie, care poate dura de la două săptămâni la douătrei luni, poate fi între 550 şi aproximativ 1.200 de lei. Şi asta în timp ce un curs de contabilitate primară, care poate dura între două şi cinci săptămâni, costă între 390 şi 550 de lei, în funcţie de durată şi intervalul orar ales. De obicei, înscrierea la aceste cursuri este condiţionată de studiile medii, fără să conteze specializarea." Ai putea sa te informezi pentru a primi datele exacte si cine stie s-ar putea chiar sa obtii ceea ce doresti. http://incomemagazine.ro/......-in-carier Succes!

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Ar putea sa te invete tatal tau.
De ce e totul asa de complicat pentru tine?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, poti happy

Răspuns utilizator avertizat