| M3ntosana a întrebat:

Daca ar fi sa alege-ti intre bani, fericire si viata ce ati alege? big grin
Majoritea oamenilor spun:

-ca fara bani nu poti trai laughing, dar sa punem problema alfel thinking daca nu ar fi baniithinking ce am face?straight face

-daca ai fericire le ai pe toate, viata nu e roz mereuhappy

-sunt oameni care traiesc fara bani, fara fericire si supravetuieschee hee

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

O viata care ajute mai multe suflete.Si daca ajuti esti daca nu fericit macar multumit cu sinewinking

| Rukhsandra a răspuns:

Viata deoarece in viata o sa am si bani si fericire happy

| anad a răspuns:

Alegerea ar fi intre bani si fericire. Viata nu se pune fiindca, daca nu esti viu, cum sa faci bani sau sa fii fericit? Nu as vrea sa fiu fara bani pentru ca este o viata de chin, griji, mizerie, boala, durere si suferinta pentru cei dragi ca nu le poti oferi nimic! Nu as accepta sa aleg ci as lupta sa le am pe amandoua!

| Derye a răspuns:

Viata LOGIC!
Ma intreb, daca voi ganditi cand puneti asemenea intrebari. E ceva gen: cum ai vrea sa fii? mort bogat, sau viu sarac.

straight face

| NinaY a răspuns:

Cred ca viata desi nu e fericita, caci simplu fapt ca traiesti e o bucurie tongue

| Lorena a răspuns:

Bunahappy

Pai as alege viata!

In viata poti sa ai si bani si fericire, dar ti le poti face tu singur.

Cu siguranta as alege viata, deoarece este o aventura plina de mister.happy

Sper ca ti-am fost de ajutor, prin raspunsul meu.happykiss

Baftakiss!

| l0rre a răspuns:

Cum ai spus tu, ar trebuie viata, deoarece fara viata nu poti face nimic.

| bebytzza_9352 a răspuns:

Mai bine traiesti doar 40 de ani din viata decat sa stii ca ai trait 80 dar iai trait ca sclav al banilor.

fericirea este un lucru esential in viata unui om...pentru ca nu poti trai numai in tristete...

bani sunt o necesitate fara de care nu poti trai... dar asta nu inseamna ca trebuie sa sacrifici cele mai frumoase lucruri din viata unui om pentru ei...

toate sunt importante in felul lor intr'o anumita masura nu poti trai fara elehappy

ai nevoie de ai nevoie de bani (intr'o anumita limita...sa nu trecem la capitolul intereswinking ) pentru a fi linistit in ziua urmatoare ai nevoie de sa fi fericit pentru a nu cadea intr'o depresie deplina care te'ar putea transforma intr'un sclav al pastilelor

ai nevoie atat de bani cat si de fericire pentru a duce o viata linistitahappy

dar pentru mine cel mai important este sa fiu fericita pentru ca bani ii fac eu nu ma fac ei pe minewinkinghappy

:d tu ce alegi?

| crazygamer a răspuns:

Fara bani nu exista fericire, fara fericire nu exista viata, fara viata nu exista nici bani nici fericire...deci daca as putea le-as alege pe toate 3

| Lăcră_2190 a răspuns:

Viata, normallove struck
fara bani pot s traiesc
fara fericire pot
dar fara viatano talking
:*

| anamariaiuliana a răspuns:

Daca alegi viata cu ea poti sa-ti faci bani si fericire

asa ca eu aleg viata si in viata asta o sa fac bani si fericire

tu ce ai alege?

| cmm a răspuns:

Viata! VIATA este o perpetua provocare si poti face sa iti fie bine cu bani mai putini dar cu mult optimism si incredere in tine, sa faci mereu ca viata sa fie un joc pe care il castigi pe locul intai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata! Sa-ti explic de ce.
Daca traiesti muncesti si bani ai, daca vrei fericire se poate rezolva, in sensul ca daca gasesti persoana potrivita te poate fericita mereu.
Dar daca nu ai viata, ce faci? Inseamna ca nu existi si atunci celelalte nici nu mai existahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege fericirea ca-ci e greu sa traiesti fara

| Cristian_Alex_1981 a răspuns:

In primul rand nu cred ca inteleg intrebarea. Sa aleg intre fericire si bani, da asta e o mare dilema cel putin pentru. mine. Dar viata o am in toate cazurile, si daca sunt fericit, si daca sunt bogat, si daca sunt fericit si bogat, etc.happy