| loveandlove a întrebat:

TPU! Ce ati alege intre sanatate, fericire si bani? Oare este posibil sa le ai pe toate? Credeti ca unor oameni chiar nu le lipseste nimic? Nu poti face nimic fara bani? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| SkyHigh a răspuns:

Dacă ai sănătate, celelalte 2 le poţi dobândi pe urmă. Ce folos să ai bani, cu care nu o să poţi cumpăra nici sănătate nici fericire?
Nu există om care să le aibă pe toate, şi să fie şi fericit. În general ăştia cu bani, au nişte probleme, ori în familie, ori în alte domenii.
Cel mai bine e să ai sănătate, restul, cât o să poţi, le faci pe rândhappy

1 răspuns:
| Elial a răspuns:

Uit..Euiti dau un caz concret..Eu, la un moment dat mama mea lucra undeva temporar, unde primea 100 mil. pe luna. Am bagat banii in banca. Din cauza lor, parintii mei au inceput sa se certe, astfel incat au fost la un pas de despartire! De atunci nici nu ne mai dorim bani, asa cum suntem ne e bine! Cel mai mult conteaza sanatatea si fericirea! Fiecarui om ii lipseste cate ceva. Unii zic ca sunt fericiti cu bani, dar nu sunt!