| Jony123 a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti sa fiti jandarm si politist ce ati alege, netinand cont de grad si criza financiara. Argumentati raspunsl.

1 răspuns:
| Alexander21 a răspuns:

Jandarmerie,inveti lupte,arte martiale,combaterea crimei organizate,a drogurilor,pieti ilegale,interventii rapide,ajutor in caz de incendii,inundatii,etc. Politia,sta toata ziua si face burtica,de multe ori iti da unul cap si ei trec pe langa tine parca nu ar vedea,sunt doar niste intepati pe care ii injura toata lumea. Jandarmerii,pompierii, cei de la SMURD.Ei sunt cu adevarat in folosul societatii, si ajuta oamenii la propriu.