| victor96 a întrebat:

Daca ar fi sa-mi recomandati un notebook bun (sa zicem intre 2000 si 3000 delei)ce mi-ati recomanda? As vrea totusi sa fie un notebok care sa suporte titluri de jocuri mai noi.

2 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Notebook-urile chiar daca au in specificatii ca sunt gaming nu sunt recmandate pentru jocuri avansate ...deja la cele mai vechi se incing de iese fum din ele, placile video cu care sunt echipate din cauza caldurii in exces se dezlipesc si va trebui dus la service pentru reballing si o asemenea operatie costa minim 300 lei!
Jocurile solicita video foarte mult si de aici pleaca totul!
Este adevarat ca sunt unele notebook-uri pentru editari video unde se solicita video la fel dar asa ceva costa peste 1000 euro buc!

| victor96 explică:

Bine,atunci sa fie un notebook care sa poarta suporta macar fifa 10. spre exemplu