| diana0213 a întrebat:

As vrea sa imi iau un laptop cu pretul intre 2000, maxim 3000 de lei. Nu ma prea pricep in acest domeniu. Ce imi recomandati? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Eu am 4 variante pentru tine 1.
http://bit.ly/JGy4sF
2. http://bit.ly/KaTzPg
3. http://bit.ly/IgyWWt
4.http://bit.ly/IK0QqZ
Dintre toate, in realitate cel mai elegant e 2 si 4. Ca si performanta, nu m-am omorat prea mult pe partea de jocuri, deoarece ai arunca banii pe ceva ce nu folosesti. Totusi, le-am pus placi video deiicate la fiecare, asa ca daca vrei vreun joc, sa nu existe vreo problema. Ca si calitate a materialelor, toate sunt foarte bune, iesind in fata iar variantele 2.4. Sunetul este bun pe mai toate, la Toshiba is putin nesigur, deoarece nu am avut inca acel model prin fata sa iti zic exact cum e. Daca vrei filme, e bine de stiut ca o rezolutie mai mare te va avantaja, chair daca, evdent, il vei cara mai greu(ps, 2 e perfect pentru filme). Iar in rest, au tot ce le trebuie. Daca vei lucra in photoshop candva, e bine de stiut ca toate vor rula impecabil, varianta 2, putin de tot in urma. Iar daca pe viitor vei dori sa editezi videoclipuri, atunci 4 este perfect. Sper ca nu e o problema ca am scris atat, insa eu sper sa faci alegerea corecta. Oricare ai alege, nu vei fii dezamagita. Cat despre magazi, poti cumpara de pe acel site, is de incredere :). daca vrei si o mica reducere, pui voucherul 6WXBQPKQ cand cumperi. De restul banilor, vezi tu :). Mereu e loc de o geanta, de un mouse etc.

| diana0213 explică (pentru sltlp):

Nu e nicio problema ca ai scris atat, chiar aveam nevoie. Iti multumesc mult pentru timpul pe care mi l-ai acordat! Toate imi plac, inca nu m-am hotarat pe care sa il aleg.

6 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Http://www.emag.ro/......9-3041332Y

Iti recomand acest Lenovo - IdeaPad Z570AT cu procesor Intel® CoreTM i3-2310M 2.10GHz, 4GB, 500GB, nVidia GeForce GT 520M 1GB, Microsoft Windows 7 Home Premium, Rosu
E suficient pentru cerintele tale si are si un design placut. In plus vine cu windows preinsalat! Succes!

| diana0213 explică (pentru laptopnews):

Mersi mult, e a doua oara cand ma ajuti :*. Sper sa ma hotarasc acum cand am atatea din care pot sa aleg.

| laptopnews a răspuns (pentru diana0213):

Cu placere! Daca mai ai si alte intrebari, aici sunt! happy

| imaqtpie a răspuns:

Pentru ce il vrei? Gaming? Iti recomand http://www.pcgarage.ro/......ome-black/

| diana0213 explică (pentru imaqtpie):

Il vreau pentru filme, poze, net, chestii obisnuite dar nu stiu ce sa aleg, nu ma pricep deloc. Multumesc pentru sugestie!