| anonim_4396 a întrebat:

Daca beau ou crud mi se va ingrosa sau suptia vocea?

Răspuns Câştigător
| SarosBogdan a răspuns:

Din cunoștințele mele, nu patesti nimic doar ca oul crud iti readuce vocea la acelasi nivel cum era cu ceva timp in urma adica,, daca fumezi ti se ingroasa vocea iar alcoolul la fel, iti face rau voci" Nu faci hepatita daca bei ou crud cate 1/2 pe zi dimineata, dar in special il folosesc cei care canta vocal nu ma refer la staruri mari ci la aia mici.
Deci daca vrei o voce finuta si putin subtiata bea ou dimineata.
Dar unui barbat/baiat ii sta bine cu o voce de barbat laughing adica cu vocea groasa putin sa poti tipa la femeie si sa te auda.

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nici una nici alta. Vocea va ramane la fel.

| Seepty a răspuns:

Tot ce e posibil, am mai auzit de acest tratament si am inteleg ca chiar merge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu de voce, dar ai sanse mari sa faci hepatitawinking

| aminutza a răspuns:

Nu laughing. Ce legatura are oul cu corzile vocale?! thinking Sau un oricare alt aliment.

| Subțirelul a răspuns:

Am citit pe mai multe site-uri ca ti se subtiaza vocea.