| Amg33 a întrebat:

Dacă dai la o facultate fără frecvență, trebuie să dai si examen nu?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista ID (invatamant la distanta) dar nu este clar daca te referi la admiterea in facultate sau examenele la materiile prevazute in anii de studiu.
Admiterea se face la fel ca la celelalte forme de studii (frecventa la zi sau frecventa redusa) conform regulamentului facultatii, poate fi examen, concurs de dosare sau un mix al celor doua.
Examenele in cursul anilor de studii se sustin la fel ca si pentru celelalte forme de studii.