| anonim_4396 a întrebat:

Daca de maine incolo, nimeni nu ar mai avea televizor si calculator, noi copii, adolescentii, etc cu ce ne-am ocupa timpul liber? ce ati face intr-o asa situatie?

15 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ce, s-au demodat cărţile?
Prietenii s-au evaporat odată cu TV-ul şi calculatorul?
Sincer, m-aş ruga pentru o aşa situaţie. Abia s-ar mai "ilumina" lumea...happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu aş sta mai mult în natură şi aş citi, găti, face curat etc. Nu sunt atât de legată de electronice. Cel mai legată sunt de ipod când ies la plimbare singură.

| Marii a răspuns:

Mi-as lua rolele si m-as plimba cat ma tin picioarele, cum as face si acum, daca as avea timp. Sau as citi tot ce-mi pica in mana si-mi place. Se pot face foarte multe si fara tv si calculator. happy

| Cryssy a răspuns:

Foarte buna intrebarea. As face tot posibilul sa imi petrec timpul alaturi de cei dragi, de persoanele la care tin. M-as plimba mai mult. As sta cat mai mult cu persoana iubita. love struck In functie de timpul pe care l-as avea la dispozitie.

| yanny`s a răspuns:

M`as plictisi...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Carti, plimbari, petrecerea timpului impreuna cu prietenii, sport pentru dezvoltarea armonioasa a corpului si spiritului!

| Lady.Love a răspuns:

Intr-un fel m-as bucura ca am mai mult timp liber, ca nu-mi stric sanatatea in fata monitorului, pentru ca uneori chiar daca imi propun sa nu stau mult si mi se intampla sa ma pun sa vorbesc cu cineva pe mess si uit de timp. Dar totusi nu m-ar bucura situatia pentru ca net-ul e folositor cand ai de facut un referat, sau alte chestii. Economisesti timp si mai ales daca le scoti la imprimanta. Deci sunt si avantaje si dezavantaje. Probabil ca in situatia noastra (fiind obisnuiti cu calculator si tv) ar fi mai multe dezavantaje. Dar daca n-as fi stiut niciodata ca exista calculatoare si televizoare as fi facut multe: sa citesc, sa ies afara sa ma plimb, pf.is asa multe de facut. Nici nu are rost sa le insir acum. happy

| Mony_4137 a răspuns:

As invada bibliotecilehappy
Ca pe vremea cand nu erau calculatoare.

| StilSanatos a răspuns:

Pai ne-am juca frumos pe afara, am invada biblotecile, parintii si bunicii nostri si strabunicii nostri nu au avut tot ce avem noi azi si de aceea sunt muult mai sanatosi ca noi

| anonimmmmm a răspuns:

Eu cred ca as innebuni si m-as reapuca sa ma joc cu papusile, in nisip si cu mingea.big grin

| miauu a răspuns:

Cand nu era pc si tv toti copii erau pe afara cu mingea chestii
deci cred ca s-au apuca iar de acele jocuri...
parera mea

| Sniper a răspuns:

Am traii cu totii mai mult in viata reala. Ca te mai trezesti din ani in paste sa dai peste un maniac in calculatoare, care isi petrece viata in fata calculatorului sau numai in casa.

| slayer666 a răspuns:

O sa citesc, o sa joc fotbal si o sa fac mai mult sexbig grin

| Mariusrap91 a răspuns:

Daca nu ar mai exista tv-ul si pc-ul, as fi toata ziua pe-afara si as veni acasa numai sa mananc. laughing

| Cristian_Neagu_1973 a răspuns:

Eu am 11 ani, iar daca s-ar intampla ce ai zis tu mai sus... eu m-as apuca sa citesc, ies afara, ma uit la piese de teatru etc.