| MZc a întrebat:

Daca dupa a 2 a sesiune de bac il iau cu nota mare si dau admiterea la facultate in toamna mai am sanse sa intru la buget sau in toamna raman doar locurile cu taxa?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Salut,

Depinde foarte mult de facultate. Majoritatea facultăților cu reputație nu oferă în sesiunea de toamnă decât locuri cu taxă. Cu toate acestea, dacă aplici la vreo secție care nu are foarte multă căutare sau la care nu s-au înscris îndeajuns de mulți elevi, există șanse să prinzi și locuri bugetate. Chiar și așa, repartizarea buget-taxă se face anual, așa că dacă înveți bine, în anul doi ai șanse să treci la buget. Mult succes!

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca mai sunt locuri disponibile la buget la toamna, intri, daca nu, nu. Depinde de facultate. La mine, spre exemplu, au ramas o gramada de locuri la "fara taxa" si in sesiunea de inscrieri din toamna.

| neutrino a răspuns:

Facultatile bune isi ocupa locurile in vara.