| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma inscriu la o anumita facultate in toamna, am sanse sa intru? La taxa ma refer, caci la buget nu cred ca intru oricum. In vara nu prea am cum sa ma inscriu dar mi-e frica {,} ca nu cumva in toamna sa fie prea tarziu. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si noi crezi ca avem puteri paranormale sa ghicim la ce facultate vrei tu, ce medii o sa ai, ce conditii de admitere sunt, ce concurenta va fi, cate locuri sunt disponibile samd

| Mayhem666 a răspuns:

Depinde la cel fel de facultate doresti sa intrii si mai depinde si ce medie ai sau care este cea mai mica medie de admitere la facultatea respectiva, in cazul facultatii la care am intrat eu nu prea au fost cazuri care sa intre la taxa, aproape toti am intrat la buget, iar cei care au intrat la taxa (1-2 persoane) nici nu au venit la facultate ca s-au retras si au intrat la alta (ca au aplicat la mai multe si au fost acceptati si acolo), deci sint mai multe criterii, dar cel mai bine ar fi sa aplici din vara ca ai mai multe sanse decat in toamna. Succes in continuare!