| alexandra987t a întrebat:

Daca eu sunt in clasa a 8-a.media generala din clasa a 5-a e 9, 17.in a 6-a 8, 78.in a 7-a 8, 81. iar in clasa a 8-a sa zicem ca iau media 9... ce sanse am sa intru la un liceu care se intra cu media 8? si cat ar trebui sa iau la examene? Multumesc(off am medii mici, nu-i asa?crying

1 răspuns:
| Deutsssa a răspuns:

Da iei 8 la examene. poti intra cu 8.50 si ceva.sau mai mult.dar poti intra la un liceu care se intra cu media 8.si daca la examene iei 6.si atunci cred ca poti intra.calculeaza toate mediile din ani. pune ce nota crezi ca iei la examen si imparte la 5