| Dalmore a întrebat:

Daca iau o poza de pe tumblr cu multe rebloguri si o folosesc pe alte site-uri inseamna ca fur proprietate? Din moment ce pe tumblr se poate da reblog, nu inseamna ca poate sa o foloseasca oricine?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, inseamna ca-ti insusesti ceva ce nu-ti apartine si nu ai voie sa o folosesti, decat daca o cumperi.

| kopli a răspuns:

O poti folosi doar cu conditia sa mentionezi cine este autorul. De obicei se scrie "credit foto: numele autorului".