| MaDaLyNuTzZa_3266 a întrebat:

Daca imi iese media 5 la romana raman corigenta?

Răspuns Câştigător
| Suhac a răspuns:

NU de la 4 ramai corigenta de la 5 te'ai salvatbig grin fundita?

3 răspunsuri:
| doriiy a răspuns:

Nu. 5 e limita gen :d. ai 5, ai trecut. in cazu in care ai 4 pe primul si 5 pe al 2lea ramai corigenta :d

| dyanna_8752 a răspuns:

Nu! nu ramai corigenta stai linistita, cu 5 se trece, corigenta poti ramane doar daca iti iese 4 (sau mai mica de 4) dar si in cazul asta se ia in considerare si semestrul intai, adica media de pe cele doua semestre adunata si impartita la 2 trebuie sa dea mai mare sau egal cu 5, ca sa intelegi mai bine iti dau un exemplu, daca pe sem 1 ai 6 media si pe sem 2 ai media 4, se face asa : 6+4=10 :2 =5 deci nu esti corigenta. dar oricum cu 5 se trece!happy

| alle_8519 a răspuns:

Nu nu ramai
dar daca ai avut p sem trecut media 4 at da ramai