| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Daca pe primul semestru am media 5 la matematica, iar in semestrul 2 imi iese media 4, o sa raman corigent sau se face media dintre cele doua semestre. si scap de corigenta?

7 răspunsuri:
| BiGaBi a răspuns:

Corigent.

| andreiboss31 a răspuns:

Trebuie sa iei corijenta.

| Websters a răspuns:

Se face media intre cele doua semestre si iese 4.50 si treci ca se rotunjeste

| HSM a răspuns (pentru Websters):

Mai umbla pe la scoala, la 4, 5 la medie nu se rotunjeste si ramane corigent trebuie sa ii iasa exact 5

| neolin a răspuns:

Felicitari vei fi corijent

| bogdee02 a răspuns:

Daca iti iese media 4 pe al 2 lea o sa ramai corigent...deci.trage tare sa iti iasa 5

| RaMo_RamoniQue_1996 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca si tine... in concluzie toti profesorii vor ca elevii sa fie prezenti pe al 2 lea semestru sigur ne va trecehappy