| EricutsNeyo a întrebat:

Daca Imi place de o tipa...si am incercat sa ma impac cu ea si ea a zis ca nu...mai pot sa o conving? ce sa fac? I don't want to see
Fundita

6 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Hmm, iti spun un lucru foarte adevarat : Tu decizi cand renunti la o fata, daca u crezi ca merita efortul atunci incearca prin toate modurile sa o convingi, daca nu las-o, vin altele din urma.
Si cum?
Simplu, fa un lucru romantic pentru ea dar sa fie original, adica un lucru pe care doar tu l-ai putea face, u o cunosti de asemenea foarte bine si sti ce ar surprinde-o si sunt sigur ca indiferent de ce ai alege vei fi sigur de decizia aleasa si vei fi fericitbig grin, fundita?happy

| MilyHarunto a răspuns:

Mai bine o lasi un timp sa se mai gandeasca,apoi,dupa ce crezi ca i-ai oferot destul "spatiu" ii spui ca tu inca o mai placi,incerci sa porti o discutie "amicala" si nu stiu,ii demonstrezi ca o iubesti, nu neaparat prin flori si ciocolata, si prin gesturi pe care le faci doar pentru ea!big grinbig grin
Sper ca am fost de folos!

| Charlote224 a răspuns:

În primul rând bună, hmm să înțeleg că ai fost cu acea tipă, dar tu încă o placi. Dar motivul pentru care v-ați certat de ce nu îl pui? Era ceva important, cu care puteai să faci această întrebare mai complexă. În fine, voi încerca să te ajut... cum pot. Sunt fată și să vedem dacă reușesc sau nu ^^
❤În primul rând dacă te-ai certat cu ea din cauza infidelității, trebuie să-i demonstrezi că te-ai schimbat și îți pare rău. O fată nu dorește multe multe scuze, sau multe cadouri (sau nah depinde de cât de materialistă e tipa ta) Ceea ce vreau eu inițial să spun este că trebuie să-i demonstrezi prin actele (nu documente) tale sincere că îți pasă și chiar o placi. Spune-i ce înseamnă pentru tine, dar ai grijă și să nu fii foarte insistent, pentru o fată devine enervant, dar de asemenea și dacă o tipă este insistentă pe un băiat îl enervează.
❤În al doilea rând dacă v-ați certat dintr-o cauză prostească, încearcă să-i arăți modul în care ai gândit tu situația, apoi o rogi și pe ea să îți spună punctul ei de vedere, cum a văzut întreaga situație, apoi puneți-vă unul în „pielea" celuilalt, astfel veți alege o soluție comună în ceea ce constă „relația" voastră.
❤În al treilea rând dacă este o problemă personală, și aici mă refer la viața intimă, este necesar să o întrebi de ce nu vrea și să aveți un „vot" unanim. Dar dacă ea te pune pe tine, spune-i direct și clar motivul și spune-i să se pună în situația ta -.-
❤În ultimul rând, și punctul de criză, de nu merge nici așa, nici așa și tu crezi că ea mai ține la tine, pur și simplu o ignori pentru o perioadă scurtă de timp, astfel încât îți poți da seama dacă ei chiar îi pasă sau nu.
Cam aceste lucruri îmi vin în minte când văd întrebarea ta. Sper să te ajute, și nu spun asta pentru fundiță, important este ca tu să rezolvi problema. Mult noroc ^^

| Cristina1010 a răspuns:

Pai ...incearca sa faci anumite gesturi si sa ai un comportament care sa o faca sa se intoarca din nou la tine ...nu te grabi sa primesti raspunsul din prima.comporta-te frumos cu ea si apoi vei vedea rezultatul. succes happy

| FataFaraNume_1841 a răspuns:

Mai incearca. Daca nu merge puteti ramane prieteni. Succes oricum.

| alexa_8718 a răspuns:

Pai spune-i ca o iubesti foarte mult sa nu te ascunzi de ea.si daca te revuza si atunci pai imi pare rau trebuie sa alegi alta fata chiar daca o placi