| anonim_4396 a întrebat:

Daca iti vine manstruatia dar nu-ti vine regulat inseamna ca esi gravida?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai avut contact sexual si ai o sangerare asemanatoare cu menstruati dar care nu a venit la intervalul normal, e posibil sa fie o sarcina. Nu e foarte probabil, dar nici imposibil.
Fa-ti un test de sarcina din prima urina de dimineata la minim 21 de zile de la ultimul contact sexual si vei afla cu certitudine.

kratos
| kratos a răspuns:

Nu. Dar daca vrei sa scapi de frica ca ai fi insarcinata fa un test de sarcina.

| ATB a răspuns:

NU! Insarcinata poti sa ramai daca faci sex neprotejat. In caz contrar aceste neregularitati sunt din cauza unor dereglari hormonale, nefiind nicio problema in asta.

| AndutzaAndu a răspuns:

Nu, nu esti insarcinata...asa este normal, sa-ti vina ciclul neregulat mai ales daca esti la inceput...numai daca ai facut sex neprotejat poti sa ramai insarcinata.

| ioana_9061 a răspuns:

Nu.Asa mi se intampla mie. Uneori nu imi vine o luna. Dar daca nu ai facut sex si esti virgina nu ai cum sa ramai insarcinata.Asa ca nu iti face atatea griji.

| denisa_2911 a răspuns:

Este posibil, dar eu cred ca este doar o dereglatie... dar mai bine consulta un medichappy. Te pup.bye

| mihaela_9665 a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa mergi la un doctor si sa intrebi ce se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti virgina nu ai cum sa ramai insarcinata.
Daca ai facut act sexual neprotejat e posibil sa fii insarcinata pentru ca mai sunt cazuri rar cand vine si stopul si esti si insarcinatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie trebuita sa-mi vina menstruatia pe 20 dar mi-a venit mai debreme si nu stiu ce s-a intamplat imi poate spune cineva