| anonim_4396 a întrebat:

Dacă mă duc să comand ceva de la Starbucks sau MC cum trebuie să ma adresez? De ex: "buna ziua! As dori..." sau la Starbucks dacă nu pot pronunța numele băuturilor? Help

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

"Buna ziua/ Buna, vreau un meniu... bla bla bla" sau "o bautura( cum se numeste)". Trebuie sa stii sa spui, e o denumire in engleza, nu-i mare branza oricum. Stai fara griji ca sunt multi oameni care nu pronunta corect sau se incurca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La fel cum comanzi si la piata, doar ca in loc de 1 kil de rosii ceri un meniu cu ce vrei tu. Nu ai mai iesit din casa niciodata pana acum?

| 1231242 a răspuns:

Zici, da-ți-mi smartmenu sau intri cu pistoale și ceri să îți dea tot ce au, time to chose!