| danim7 a întrebat:

Daca ma poate ajuta spunandu-mi ce pot face ca sa sar mai mult happy fac baschet de ceva timp si am pasioneaza foarte mult sar destul de bine dar vreau sa ating cosu happy daca ma poate ajuta cineva. Multumesc

3 răspunsuri:
| Adiiii a răspuns:

He he.si eu fac baschet numai ca daca vrei sa sari mai tare trebuie sa faci multe sarituri dar sa incerci sa sar mai tare ca altfel nu reusesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ca sa ai o detenta mai mare, trebuie sa ai muschii de la picioare foarte dezvoltati. eu iti recomand sa te sui pe un scaun, sustinandu-te de perete, si sa stai pe marginea scaunului cu pingeaua si sa faci niste "ridicari" repetate. iti garantez ca vei simti efectul dupa mai multe astfel de exercitii.

uite o explicatie care sper sa te lamureasca: Te asezi cu fata la un perete la aproximativ jumatate de metru pentru a te putea sprijini. Apoi te vei ridica pe varfuri sau, daca nu poti, pe pingea, incercand totusi sa reusesti ridicarile pe varfurile degetelor. Incearca o repriza de 30 astfel de ridicari. Poti face acest exercitiu si fara sprijin, cu bratele ridicate, insa este mai dificil.

| annnnonimm a răspuns:

Hey, si eu fac baschet dar nu am auzit niciodata sa se poata face ceva pentru a sarii mai sus big grin...