| AnonimDedicat a întrebat:

Daca mă pregătesc doar la matematica și dau admiterea la facultatea de informatica și intru e de ajuns? Adică mă vor învăța ei informatica de la 0? Sau trebuie sa știu și informatică, sa fac pregătire și la informatica pentru facultate sau doar la matematica? Am terminat profilul filologic la liceu

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la zero nu te invata nimeni la facultate, asta va fi problema ta sa inveti suplimentar, procurandu-ti carti cares a-tie xplice termenii, sa-ti explice ce se intampla acolo samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde stii ca vrei sa faci asta in viata daca habar nu ai informatica?
chiar daca la facultate te ia de la 0 va fi extrem de greu sa tii pasul cu restul

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu te invata nimeni de la 0.De aceea esti avantajat daca vii de la un profil care are aceasta materie, iar daca nu, esti dezavantajat fata de restul.

| Hyperion7 a răspuns:

Atunci ai nevoie de niste baze și la mate și la info, baze pe care le dobândești făcând pregătire.
Slabe șanse să fii luat de la 0, având în vedere că majoritatea vin de la licee cu profilul mate info.
De ce nu alegi o facultate umanistă?
Adică e bănoasă treaba, dar necesita și multe sacrificii
Daca îți asumi tu, no, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU se incepe de la 0 la facultate mai ales la informatica! Trebuie sa stii putina informatica mai ales notiuni de baza! Daca nu vii de la profil mate info eu cred ca ar trebui sa cauti online un profesor care explica! Cateva chestii elementare, Numai bine!

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Te ia de la 0 nu asculta parerile habarnistilor, vorbesc din experienta!