| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma sinucid plange cineva dupa mine? Acum eu intreb pe bune si vreau pareri sincere si un mic ajutor pentru a scapa de gandul asta!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa planga persoanele dragi apoi parte din ele se vor obisnui cu ideea si nu se mai gandesc la tine doar parintii cand vor fi intrebati de copii vor incepe sa planga isi aduc aminte si apoi stau cu gandul un timp pana il uita si tot asa. Oricum viata trebuie traita doar fiecare om are un scop in viata.

| JustDeedee a răspuns:

Te-ai gandit la familia ta, la prietenii tai apropiati? Multi se lupta sa traiasca, iar tu ai dori sa te sinucizi. Si-ar da orice doar pentru a trai. Sa te sinucizi e o prostie. happy

| Cristianne a răspuns:

De pe TPU, nu.Nimeni nu te cunoaște.
Din familie, probabil.

| Ixodes a răspuns:

Pai vor plange parintii si poate si prietenii apropiati, dar prietenii te vor uita repede, dar parintii niciodata.Si ca sa scpai de gand nu stiu

| melissa99 a răspuns:

Sigur ca plange cineva dupa tine, era aoproape sa imi pierd matusa, deci daca ai de gand sa o faci, stai pe pace si vorbesc serios

| mih5a a răspuns:

Fii sigura ca daca te sinucizi vor fi multe persoane care vor plange dupa tine si carora o sa le para rau de tine.Trebuie sa fii optimista sa treci peste orice greutate si sa iti doresti sa recapeti din nou dorinta de a trai.Pana la urma suntem cu totii o sa murim si trebuie sa lasam asta in voia sortii.