| ScheißeBeMine a întrebat:

Daca ma spal aproape in fiecare zi pe cap am sanse sa imi creasca parul mai repede?

Funda

Răspuns Câştigător
| Rhoselynn a răspuns:

Buna, in mod normal daca te speli mai des pe cap, aceasta metoda ar putea ajuta in procesul de crestere al parului, dar folosirea unui sampon obisnuit pentru a te spala in fiecare zi iti va afecta parul si iti va cadea mai mult. Eu te-as sfatui sa iti cumperi un sampon pentru uz zilnic, fie ca este de la farmacie, fie ca e de la magazine sau firme precum Oriflame, Avon, etc.

7 răspunsuri:
| splash132 a răspuns:

Numarul de spalari pe cap nu are legatura cu cresterea parului...doar te face sai ai un par curat, cu volum.pentru cresterea parului este nevoie de somn(noaptea)si de o alimentatie bogata.am auzit ca nucile sunt recomandate

| claudiaclau a răspuns:

Da eu cred ca ai sanse daca te speli in fiecare zi pe cap normal ca parul creste mai repede.:*

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Putin probabil!

| allynNa20 a răspuns:

Nu te mai spala atat de des pe cap pentru ca iti vei invata parul prost si o sa se ingrase sau/ si o sa iti cada.

| GenesisXD a răspuns:

Nu (iti creste daca ai o viata sanatoasa: mancare, sport, somn s.a.m.d), te speli pentru igiena ta si sa te simti fresh, dar ai grija ca spalandu-te prea des exista riscul ca, scalpul tau sa devina sensibil si sa apara iritatii etc.

| Ralluca99 a răspuns:

Nuu! Ajuta uleiul de ricin foartee mult. Si cel de masline de asemenea. Depindee daca vrei rezultate mai rapide. poti folosii gazz! Fundaa?

| BianccaAlexandra20 a răspuns:

Nu o sa-ty cresca mai repede si o sa ti se despice la varfuri cel putin asa ne-a spus dn prof de biotongue