| samiZiciPompier a întrebat:

"Daca nu eram roman, fugeam in Romania"
Ce parere aveti? Asta ii spusese unul lui Adrian Paunescu la Cenaclul Flacara.
Sunt curios cati straini vad Romania ca pe o tara in care ar vrea sa traiasca?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt destui. Sigur, cei care traiesc in tari defavorizate precum Africa prin zone de conflict probabil ar vedea Romania ca o noua sansa la viata. Sunt insa si o groaza de vest europeni sau chiar americani care au inceput proiecte de succes aici in tara la noi prinsi de obiceiurile noatre, de natura, de oameni.

| Rodoet a răspuns:

Heii.
Sunt milioane de oameni care emigreaza anual in tarile straine pentru o viata mai buna, din cauza ca astia " chiori, surzi, paralizati ", au adus Tara asta in agonie...
Straini vad Romania ca un nou inceput, adica tara asta are ( Muntii, Campii, Ape, Gaze naturale, Petrol, etc).
Sunt vloggeri din S.U.A care descrie Romania o tara superba. [...]