| kayan a întrebat:

Daca plecam de la premisele ca :

1. fetele cauta baieti mai mari pentru ca sunt mai maturi (ele la randul lor fiind mai mature decat cei de varsta lor, asa ca au nevoie de diferenta de varsta ca sa gaseasca pe cineva la acelasi nivel de maturitate) si

2. baietii mai mari cauta fete mai mici pentru ca sunt naive si mai usor de prostit...

... atunci o fata de 15+ ani (doar un exemplu) combinata cu unul de 20+ cum e? matura sau "naiva"?

Răspuns Câştigător
auran
| auran a răspuns:

Imatura si naiva

23 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Din pacate nu prea ai dreptate, tu ai auzit ca baietii se maturizeaza mai tarziu decit fetele, nu diferenta de varsta este importanta intr-o relatie.Intradevar baietii prefera in mare parte fetele mai versate cat si cele mai naive sa le poata modela cum vor ei, parerea mea este ca acea fata de 15 ani este imatura inca pentru a cladi o relatie, mai intai ar trebui sa-si faca un viitor si apoi sa se gandeasca la baieti, in zilele de azi fara scoala nu ajungi departe.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Prostita.

| alexdop21 a răspuns:

Da bravo, si apoi fata se combina cu unu de 20 de ani, ala o pacalesti si ajung sa se culce, ea fiind dezvoltata il minte pe baiat, in legatura cu varsta, si asta i-o trage ca la carte, ea nu se simte prea bine dat fiind faptul ca era virgina, si apoi crede ca nu e ok asa si incepe sa se gandeasca, daca e frigida, daca nu cumva a facut o prostie ca s-a culcat cu unu mai matur, de ce nu putea sa iasa cu unu cu doar 2-3 ani maxim? Si uite asa ajunge fata noastra la 20-25 de ani convinsa ca e ori frigida, ori lesbi, apoi incep problemele existentiale, de ce nu isi gaseste si ea un iubit si tot asa! Deci pentru copilele din ziua de azi : Stati cumiti cu baieti mai mari ca voi, pentru ca putine cazuri sunt alea fericite!

| kayan explică:

@mlm: nu comentez diferenta de varsta... sau faptul ca fata are doar 15 ani (era doar un exemplu). Si nici nu cred ca fetele sunt mai mature decat baietii de varsta lor (multe intrebari sau raspunsuri de pe site stau dovada)...

... cred doar ca se cauta motive pentru o atractie normala si asta cu maturitatea e pretextul cel mai des folosit...

| kayan explică:

Deci pana la urma nu e chiar asa matura?!

| cristina_4037 a răspuns:

Naiva

| rebeca a răspuns:

Doar din faptul ca ai ales un exemplu cu o fata de 15 ani schimba clar problema... daca tipa avea 20 si el 25 nu era aceeasi situatie. Daca se culca cu el clar e naiva. Fetele de aceasta varsta cauta baieti mai mari crazand ca acestia sunt mai maturi si isi asuma mai multa responsabilitate. Iar baietii cauta fete mai mici pentru ca pot ajunge mult mai usor cu ele in pat.Baietii pana pe la 25 de ani ar trebui sa caute fete mai mari decat ei sa isi ideplineasca toate nebuniile si apoi sa "creasca" pe cineva.

| gyanina a răspuns:

Hmmm... eu am 15 ani si pr meu are 17... da nu's naivawinking laughing

| ioana_5244 a răspuns:

laughing mereu voi baietii va considerati mai maturi si ziceti ca nu aveti chef sa cresteti copii. dar ganditi-va ca si fetele de 15 ani au sentimente si nu toate is pe filmu: ma combin cu unu de 18 20 ani ca ii mai experminetat sau cine stie ce... si nu mi se pare ca o fata de 15 ani este naiva daca se combina cu unu de 20 sau chiar matura, dar pot sa va asigur ca sunt unele fete la varsta asta care sunt foarte mature datorita problemelor din familie sau pur si simplu din alte motive asa ca baieti... sa nu va mai aud ca ziceti ca NU VRETI SA CRESTETI COPII ca sa fim sinceri si voi ati fost la varsta asta si nu va bagau fetele mai mari in seama

| SpikE a răspuns:

Proasta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti zic cum e faza la exemplul asta al tauwinking
Fata o sa stea cu el pana la 18 ani... dupa ce ajunge la facultate... ii da unda verde.
P.S.Nu cresteti copiii ca o sa va loviti tare de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kayan o fata de 15 ani se poate imprieteni cu unul de seama ei sau cu 2ani mai mare. unul de 20 de ani merge cu una de 17-18 ani. dar o fata de 20 se poate combina cu unul de 25 fara probleme. diferenta de varsta pentru casatorie nu e bine sa fie mai mare de 5 ani.sa nu crezi pe unii care spun ca dragostea nu are varsta.asa e dar, in relatii scurte de curvie, nu lungi de casatorie. iar o fata de 15 ani este naiva.in primul rand este minora, adolescenta si habar nu are cat de nesigura ii este gandirea si ca hormonii ii creeaza probleme ea crezand ca e dragoste.este in drumul spre maturitate si se grabeste avand impresia ca sexul si luarea deciziilor o duc la maturitate. da o duc prin greselile care le face. daca mai si invata din ele e bine, dar sunt greseli mari cu repercursiuni asupra intregii vieti.negative.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matura e mai placut cu barbati ei stie ce vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si proasta si naiva dar in nici un caz maturalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea e tot mai rara si s-ar putea sa ai dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza de ea. daca are un corp de invidiat, este buna de sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja curva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt floretina din vulcan si am zece ani/

| pisicutzza a răspuns:

Deci eu sunt fata si am 15 ani...in general, fetele de varsta mea cauta baieti mai mari deoarece sunt mai experimentati, au trecut prin viata si sunt mai maturi. iar mie nu imi plac baietii de o vasrta cu mine.nu sunt dezvoltati nici fizic nici psihic, iar multe fete nu se indragostesc de baieti care au aceeasi varsata cu a lor deoarece cum am spus si mai sus nu sunt dezvolatati nici fizic nici psihic. unii nu stiu sa isi pun calitatile in evidenta, sa se ingrijeasca sa se comporte asa cum ar trebui cu o domnisoara. iar daca fata are probleme daca se leaga un baiat mai mare de ea sau ceva de genul acesta baiatul de o vasrta cu ea ce face? ca nu ii poate tine fata unuia mai mare decat ellaughing. cel putin sa fie cu un an mai mare...sa presupunem ca baiatul are 19 ani si se combina cu o fata de 15 ani, iar el tine la ea si asteapta dupa ea, pana crede ca este pregatita sa isi inceapa viata sexuala de ce este naiva? asta inseamna ca pana la 17 ani sa nu se dezvirgineze? adica sa astepte sa creasca ca sa poata avea o relatie sexuala cu baiatul pe care il iubeste? si daca o fce inainte de 17 ani este naiva sau cum?laughing.fiecare are conceptiile lui si pareri diferite... dar parerea mea este ca daca ai un prieten mai mare decat tine si intre voi exista respect, intelegere, siguranta si iubire si daca este dispus sa astepte pana te simti pregatita este ok. .as vrea sa vad ce pareri aveti in legatura cu ceea ce am spus.

| bugyyboy a răspuns:

Jmeker ca te apara si e naiva rau big grin laughing