| Ionică a întrebat:

Fetele sunt mature decat baietii? Baietii sunt mai maturi decat fetele? Am citit pe site-ul asta ca fetele sunt mai mature decat baieti si baietii sunt inceti la minte decat ele. Eu nu inteleg ca unele fetele vor sa aiba baietii mai mari decat ele si nu acepta sa fie cu baietii mai mici decat ele. Dar invers nu se poate? Conteaza personalitatea, nu varsta. Poate si baiatul sa invete de la fata, nu numai fata de la baiat. Nu cred ca baietii sunt inceti la minte si mai putini maturi decat fetele. Am vazut ca cuplurile in care baiatul este mai mic decat fata si se inteleg foarte bine si nu s-au certat niciodata din cauza varstei. Intr-o relatie se ajuta reciproc si se invata reciproc. Baiatul si fata are 2 maini, 2 picioare si un cap, nu-i asa?

4 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Ai dreptate, logic ca nu e nicio problema daca se inteleg.
Dar, noi avem acest prototip in minte: fata mai mica decat baiatul, atat la varsta cat si la inaltime. Altfel lumea se uita la tine ca la un ciudat.
Si e adevarat ca fetele se maturizeaza mai repede decat baietii, de ex o fata de 14 gandeste ca un baiat de 16 sau mai mare. Desigur, exista si exceptii.

Răspuns utilizator avertizat
identitate
| identitate a răspuns:

Ionica,
Avand in vedere ca ai pus 447 de intrebari si mi-ai umplut si casuta de mail-uri (intr-o zi am numarat si am sters 94 de mail-uri care ma anuntau ca ai pus intrebari pe TPU), as putea spune cu mana pe inima ca esti total imatur si incet la minte.
Parca ai fi cazut de pe Marte, ti-am mai spus.
In acelasi timp esti un personaj extrem de dubios, in sensul ca esti o persoana inteligenta si scrii foarte corect.Esti prea inteligent pentru intrebarile pe care le pui, exceptand asta care ti se potriveste si ai dreptate in ceea ce spui.
Nu m-am prins care e treaba cu tine si nici nu o sa mai incerc.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubesti cu adevarat nu conteaza virsta