| Urascstraykids a întrebat:

Daca stateam pe perna si mi-au curs instant lacrimile deoarece baiatul pe care il plac cred că îmi place bff-ul înseamă că îl iubesc cu adevărat?

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Inseamna ca simti nevoia sa plangi pentru ca situatia prin care treci e dificila din punct de vedere emotional, nu neaparat ca il iubesti.Suna dur, insa in adolescenta prea rar e vorba de iubire cu adevarat.Eu te cred ca asa simti, insa cel mai adesea e din cauza furtunii hormonale prin care treci, aceasta potenteaza toate trairile, le intensifica.Maidegraba poti spune ca exista un atasament foarte puternic fata de acest baiat, insa cam atat. Iubirea se experimenteaza pe bune abia dupa liceu, din perspectiva mea.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu,doar voiai să îți descarci emoțiile care s-au cam tot adunat

| CLaludiu1234 a răspuns:

Ce însemna bff-ul? cumva boyfriendul adică acel băiat ii place de iubitul tău?

| Urascstraykids explică (pentru CLaludiu1234):

Bff înseamnă cea mai bună prietenă ești prost?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Urascstraykids):

Prost/proasta esti tu, pentru ca nu constientizezi ca mai sunt si oameni care nu cunosc toate acronimele ce sunt folosite in ziua de azi. De exemplu eu nu stiam ce inseamna pana acum 6 luni, acronimul "BTW".
Si apropo, vezi ca BFF se foloseste universal atat varianta : cel mai bun prieten cat si cea mai buna prietena.

| Urascstraykids explică (pentru StoicAnalysis):

Ce mi se pare amuzant este că ai tupeul sa te bagi?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Urascstraykids):

Daca nu ma bagam, nu ai fi invatat aceasta lectie de viata atata de devreme. big grin Acea lectie find: "Nu fi cu nasul pe sus si nu ii considera pe cei din jurul tau prosti, pentru ca nici tu nu esti perfect/a" Nu toata lumea se naste invatata. Sun lucruri pe care le stii si lucruri pe care nu le stii. Ai fi surprins/a de cat de multe poate sti acest om pe care tu l-ai facut prost.