| EHAU a întrebat:

Daca sunt a 8a si am 4, 50 cu tot cu teza, trec?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intrebarea ta nu este tocmai clara.
Daca media semestriala rezultata din calcul este 4, 50 atunci vei avea media semestriala 5 la acea materie, avand in vedere ca media semestriala la o materie se rotunjeste cu pana la 0, 50 puncte in favoarea elevului.
Daca este vorba de media anuala la o materie atunci ramai corigent la acea materie, media anuala nu se rotunjeste si va trebui sa sustii examen de corigenta.

| Cozmea022004 a răspuns:

Din cate stiu depinde de profesor. Profesorii zic in mod normal ca trebuie sa te mai asculte odata ca sa iti definitiveze media.