| SteFAnut013 a întrebat:

Daca am notele 4, 4,5,6 si 4 in teza trec sau nu?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da. Îți iese media 4.56, dar rotunjită va fi 5.

7 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Nu stiu cum calculati voi, dar mie mi se pare ca nu ai sa treci.

| SteFAnut013 explică (pentru Yuoia):

Am calculat pe toate site-urile si cum a calculat fata de sus asa mi-a dat si mie si asa se calculeaza ca am facut semestrul trecut la fel si a zis doamne diraga ca e bine eu eram interesat doar daca se rotunjeste happy

| SteFAnut013 explică (pentru Yuoia):

Asa se calculaeaza stiu de la diriga eu nu stiam sigur daca se rotunjeste

| cyberalex a răspuns:

Depinde:
((4+4+5+6):4+4):2=?

| AC4S4 a răspuns (pentru cyberalex):

Cum calculați astfel media cu teză? Am mai văzut și pe la alții formula asta, dar e greșită.

| Joker400400 a răspuns:

Da, treci