| eliza a întrebat:

Daca sunt blonda are ceva? lumea spune ca spune ca blondele sunt proaste. credeti ca este adevarat?

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

De ce sunt femeile frumoase si proaste?
Intrucat ele sunt dorite de barbati au impresia, poate inconstienta, ca frumusetea este de ajuns. Ele se concentreaza pe scoaterea in evidenta a frumusetii si nu se mai concentreaza si pe inteligenta.Si acum la blonde si prostia lor. Cred ca pentru ca simt ca sunt dorite de barbati ca intruchiparea Femeii fatale (cel putin in adolescenta) ele neglijeaza la randul lor dezvotarea gandirii. Daca avem o blonda si o bruneta care arata aprox la fel fizic... blonda takes the spoils in ceea ce priveste aprecierea barbatilor. Deci inconstient bruneta trebuie sa dezvolte si alte aptitudini pentru a cuceri barbatul si al tine langa ea.Deci blondele sunt proaste pentru ca in mintea lor cred ca a fi blonda este de ajuns ca sa cuceresti un barbat (vorbim despre cele care si arata cat de cat acceptabil fizic nu despre mumele padurii a caror culoare de par deja nu mai conteaza...)cand ai impresia ca nu esti dorita sau nu esti frumoasa (chiar daca nu este asa in realitate) vezi ca blondele au succes atunci te vopsesti. (mai sunt si cazurile in care decizia se ia pe baza tenului etc dar nu despre astea vb acum). Deci avem de a face cu acel low self esteem. O femeie cu increderea in sine zduncinata este o femeie terminata in raport cu gasca de lupi care vor sa o devoreze.
Dar o femeie nesigura pe sine si care apeleaza la blond pentru ca crede ca asa va deveni ceea ce nu este din motive launtrice, psihice. Poate fi asezata langa o femeie proasta, deci bruneta, satena, roscata care se vopseste blonda are creier cat o blonda naturala. Deci ele desi au culori diferite... sunt la fel de proaste.
si de aici si ideea ca blondele sunt proaste.

28 răspunsuri:
| Kyky a răspuns:

Esti asa cum vrei sa fii.
Tu te consideri proasta? Nu? Atunci lasa lumea sa zica ce vrea, orice ai face oamenii niciodata nu vor inceta sa critice!
Sunt extraordinar de multi prosti pe lumea asta si, ia vezi, cati sunt blonzi?winking Deci nu culoarea parului face diferenta dintre inteligenti si prosti.

| MADALINAAAA a răspuns:

Nu este adevarat! sunt doar niste bancuri... exact cum a spus si gyzzard...cine sa nu fie invidioasa pe o fata blonda, cu ochii albastrii si bronzata? eu sunt bruneta, si imi place sa admir fetele blonde...Si inteligenta nu sta in culoare de par a unei fete! Sa fim seriosi...

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Parul nu porneste din creier ci din pielea capului, si sunt desprartiti printr-un os, piele si cateva membrane, asa ca nu exista nici o legatura intre ele.
Femeile blonde sunt considerate cele mai senzuale si din cauza asta, acele femei prostute (barbi girls) pe care nu le duce mintea decat sa incerce sa se marite cu un tip bogat, se vopsesc blonde. Si cum toata crema asta este blonda impreuna cu tendinta oamenilor de a generaliza tot ce este rau intr-o categorie, si adaugand si invidia celor care sunt geloase pe cum arata, sau celor care nu pot sa le aiba, rezulta reteta succesului.
PS: Cele mai proaste femei pe care le-am cunoscut erau blonde vopsite. Am cunoscut si cateva tipe super inteligente care erau vopsite blonde. Uimitor nu stiu decat putine blonde naturale, dar nici una dintre ele nu e proasta.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

@Den-Ysa: blonda cu ochii albastri si nebronzata. Prefer alba ca ceara decat acel bronz care se obisnuieste acum, si pe care eu il numesc "bronz crocant" sau arsura de gradul 3.

| afrodita17 a răspuns:

In cazul unora este adevarat! foarte adevarat! laughing

| YepIsSuspended a răspuns:

Eu sunt aproape blonda...big grin.

| J7anine a răspuns:

N-are treaba freza cu ce se afla sub ea.
PS: "Credeti" se scrie legat: voi credeti.winking

| alma a răspuns:

Nu neaparat, doar ca o zic brunetele ca sunt invidioase,(eu sunt bruneta). PA

Răspuns utilizator avertizat
| Sara2 a răspuns:

Nu te mai lua dupa gura lumii, blondele sunt cele mai senzuale femei, vara-mea e blonda si naturala, si de aia are 2 facultati fara plata ca o fi prosta

| Rose_2860 a răspuns:

Daca u ai gandi nu ai mai pune intrebarea asta stupida! chiar ma faci sa rad...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu are importanță că ești blondă sau brunetă, roscată sau șatenă, important este să știi să te impui prin respect reciproc și diplomație.
Sănătate că e mai bună decât toate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul ca te-ai repetat te introduce in lumea lor: "lumea spune ca spune ca". Depinde de fata si nu de culoarea parului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat ce sp lumea despre blonde...nu culoare parului conteaza, ci mintea... poti fi si de ex bruneta si proasta...nu cum se sp k numai blndele sunt proaste...si eu sunt blonda si nu ma iau dupa ce sp lumea despre blonde pentru ca nu e nimic adevarat ce se sp...si bancurile cu blonde mi se pare cel mai stupid lucru posibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bancurile au avut vremea lor, si poate ca atunci mai si radeai, ca si cand cineva vrea sa jigneasca pe cineva spunandu-i vaca, de si expresia asta e demodata si ea, inseamna ca ar si fi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt blonda dar, nu cred si de aia am intrat pe acest sait, sa vad daca e adevarat dar vad ca nu scrie foarte multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu poti spune ca sunt proaste pentru ca la fel ca orice om poate au studiat mai mult sau mai putin ca o bruneta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt blonda cu ochii albastrii.
stai linisita fata nu trebuie sa asc. pareriile altora...
important e ce ai u in creierwinking
pwpis :*
ai girja de tine.
pS:blondele sunt cele mai tari laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te fa blonda ...brunetele sunt de 1000 ori mai senzuale. sunt mandra ca sunt o bruneta cu un ten masliniu love struck happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...cred.uite tu reprezinti un exemplu elocvent in acest sens.si stii de ce? daca nu...iti spun eu:"credeti" se scrie legat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine spune de blonde ca sunt proaste sau curve sunt invidioase sau invidioci cei ce nu are femeie bolna si brunetele invidioase ca nu sunt si ele blonde proastelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blondele nu sunt proaste ele sunt cele mai frumoase mai ales daca e parul natural.eu sunt blonda si ma mindresc cu parul meu natural

| anonim_2791 a răspuns:

Nu trebuie sa te ei dupa gura lumi ca nu conteaza freza

| countessbathory a răspuns:

Nu-i adevarat...si blondele au creieri...ma enerveaza cind imi spune sa tak fiindca is blonda.sau sint altii ca se poarte de parca am di proaste.cand la sfirsit se dovedesc ca ei sunt prosti...

| radub a răspuns:

Daca trebuie sa ti spuna cineva ca esti desteapta, da! esti cam prostuta :p si acum serios fiind, nu lasa niciodata pe nimeni sa ti zica ca esti proasta. tu asta esti...altfel n ai cum sa fi. daca vei considera ca esti proasta vei avea numi de pierdut happy

| ss2doolse a răspuns:

Ce porcarie mai e si asta? Nu e adevarat ca blondele sunt proaste dar intr-adevar unele sunt. Eu sunt satena, sunt intr-a 8 a si am o sora blonda care e in a 5 a si sa stiti ca e mai desteapta si decat mine. Are numai 10 la toate materiile iar maicamea ma enerveaza ca zice ca si eu as putea avea notele astea daca m-as straduii. Acum ca am precizat...NU E CORECT! crying crying

| ss2doolse a răspuns:

Eu sunt satena si sora mea care este a 5 a este blonda si sa stiti ca este mult mai desteapta decat mine. Mama imi spune ca daca m-as stradui as lua si eu 10 pe linie la toate materiile.