| NoahTheShaDow a întrebat:

Daca sunt la liceu cu program sportiv, pot sa intru la liceu de top? Adica liceu foarte bun?
Doar clasele 5-8 le am facut in L.P.S.
As avea sanse daca voi avea media mare?
Sau daca nu vin cu oferte de la liceul respectiv, pe motivul ca:La L.P.S NU SE INVATA
Si nu este adevarat.

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Daca vrei sa te transferi trebuie sa ai media mai mare sau egala cu a ultimul intrat, sa fie locuri libere si in functie de profil vei da niste diferente(sigur, trebuie sa iei nota mare la acestea ca sa te accepte).
Deci da, te poti transfera la un liceu de top daca indeplinesti conditiile enumerate mai sus.