| sebastian1993abc a întrebat:

Daca urc pe un acoperis de la un bloc, o sa mi se auda pasii?
E legal sa urc pe un bloc?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde ce vecin sta la 4. Se aude daca e bloc vechi si alergi nu mers obisnuit. E legal daca ai cheia de la trapa sa te urci

| Andreeush a răspuns:

Cineva tot o să te audă.

| tzionut a răspuns:

Probabil nu o sa ti se auda pasii (daca topaiti) vocea da daca vorbiti cam tare.
Daca esti proprietar in acel bloc ai dreptul sa ai accesul pe acoperisul acelui bloc daca nu deteriorezi covorul bituminos (se numeste cote parte indiviza) iar suprafata e stipulata in contraactul de vanzare cumparare.