| EmanuelEmy18 a întrebat:

Daca urmez un liceu de stiinte sociale pot deveni IT? Nu am avut destul de mare nota la evaluarea nationala pentru a intra la mate-info..am avut media de admitere 8 sad

2 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Da, se poate. Profilul nu are o mare importanta. Conteaza facultatea. straight face
Sau daca doresti, te poti duce la un liceu mai slabut daca tot doresti mate-info.

| manumescbosssdeboss a răspuns:

Nu-i nimic da nu ai intrat acolo.Conteaza facultatea si sa iei bacul (nici chiar cu 6, 00). Poti sa faci si un liceu industrial(iei bacul), apoi te duci la facultete si devii IT. Am un vecin cate a facut liceul C.F.R.(a intrat cu 3 sau 4) si dupa a urmat F.E.G.-ul si acum este asistent cu 3.000 lei lunar.