| sweetgirl_1922 a întrebat:

Daca urmezi un liceu la profil de filologie poti intra la facultate la drept?happy

mersi happy

Răspuns Câştigător
| Diana889333 a răspuns:

Clar! Poti intra la drept, orice profil ai fi facut la liceu. Insa daca ai terminat liceul sa zicem cu un profil real si acolo ai studiat ceva mai putina romana, limbi straine.si mai multe materii reale cum se si studiaza. poti considera ca ai pierdut vremea la profilul ala care nu are nicio legatura cu ce vrei sa faci mai departe. Filologia e cred ca cel mai indicat profil cu care sa termini liceul pentru facultatea de drept. Dar nu sunt excluse celelalte: stiintele sociale, bilingv engleza/franceza etc. care sunt tot de uman.

2 răspunsuri:
| Elenna219 a răspuns:

Da poti happy

| aladestept a răspuns:

Poti intra absolut unde doresti intrebarea e daca vei face fata, daca tu asta doresti este posibil sa intri de ce nu...