| EllyLizuk a întrebat:

Ce facultate poti sa urmezi dupa ce ai absolvit un liceu cu profil de filologie? Adica... ce optiuni ai avea? Funda happy

Răspuns Câştigător
| AlexaS a răspuns:

Fac de Limbi straine
Fac de litere
Dreptul
Filosofie antică şi medievală
Filosofie, cultură, comunicare
Investigaţii filosofice aplicate
Etica profesională

5 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

In acest moment nu mai conteaza ce profil termini, poti da la ce facultate vrei tu, insa nu uita ca la filo faci multa romana, istorie, geografie, latina si pe viitor daca vei da la o facultate ce se pune accent pe aceste materii iti va fi mai usor pentru ca deja ai o baza, adica daca ai da la facultatea de Informatica de exp iti va fi mai greu pentru ca in liceu nu faci foarte mult, insa o poti face.Nu uita ca la filologie dai teza la romana istorie/geografie, latina si franceza/engleza.Mult succes!

| DoarOana a răspuns:

Buna Elly,
Ce zici de facultatea de drept?
Pa, pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am terminat anul trecut si am ales politia de frontiera. nu stiu daca te pasioneaza dar este o alegere destul de buna. Poti sa optezi pentru afaceri internationale. Facultati unde poti folosi ce ai invatat in liceu ( limbile straine ). Sper ca ti-am putut fi de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Litere, Istorie, Latina, Limbi straine, Drept si lista poate continua. In ziua de astazi chiar daca ai facut Filo te poti duce la Politehnica, de exemplu; asta depinde de ce vrei sa faci pe mai departe happy

| Bibiancabibi a răspuns:

Acum poti sa mergi unde vrei!
Dar daca ai facut filo cel mai bine ar fi sa mergi pe uman!
Ca avocat, pshiholog sau asitent social [ cele mai populare ]
Dar depinde de ce facultate vrei sa faci!
Sper ca te-am ajutat! :*