| Neymar2 a întrebat:

Daca v-ati duce la liceu ce profil ati alege.

Argumentati!

5 răspunsuri:
| EvellineDub a răspuns:

Filologie -Bilingv Engleza!

| SerialAdict a răspuns:

Eu sunt la filo. Imi pare rau ca nu am invatat mai mult in clasele mici la matematica ...asa m-asi fi dus la mate-info. De la profilul ala ai sanse la cele mai tari facultati zic eu, ca de la filo nu prea poti sa te afci ceva cu un salar extraordinar de mare Dar bineinteles nu e nimic batut in cuie, probabil si eu am sa urmez o facultate ce n-are legatura cu filologia.

| Candace a răspuns:

Eu vreo problema daca sunt deja la liceu? eu am ales mate-info, desi sincer acum regret, pentru ca mie nu imi place matematica deloc. sfatul meu este sa nu te iei dupa ai alti. ca asa am facut si eu, si acum stau sa-mi plang de mila ca nu ma descurc.

| Crisstina07 a răspuns:

Eu ma duc peste 2 ani si vreau la mate-info (nu sunt 100% convinsa dar cred ca mi-se potriveste cel mai mult)

| SethMC a răspuns:

Frate eu sunt la mecanica(adc profil tehnic)si chiar acolo am rut sa ajung...si am vrut pentru ca e ceva practic e destul de usor trebuie doar sa stii fizica un pic mai mult.si cand il termini primesti si diploma in ce ai activat. oricum asta nu e scoala profesionala e LICEU adc faci doar pana in a 12a la scolile profesionale faci pana in a13a.marog acum trebuie sa te iei si dupa ce iti place tie si te descurci de exemplu eu ma descurc cat de cat cu fizica si de aia m-am dus acolohappy