| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau plec in America cu traiul ce trebuie sa fac, am auzit ca nu poti pleca asa din senin?

Răspuns Câştigător
| Park1Suin a răspuns:

In Moldova sunt cateva programe speciale pentru tinerii ce vor sa plece in America. Uite, daca ai capacitati si un IQ valoros, poti fi transferat de la universitatea la care iti faci studiile la una de peste hotare.
Exemplu : Finuta mea studiaza in Chisinau la jurnalistica, iar in Mai a fost transferata la studii in America.Vezi,depinde de potential, asa ca tot ce trebuie sa faci e sa inveti si sa te stradui sa avansezi in orice domeniu.
Fundita? happy

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de viză, mergi la ambasadă.
Pa, pa.